Standard.al

Ja pronat e Eskobarit te Ballkanit!!! DENONCIMI i fortë/ Balili shpërndau 3000 patenta në zgjedhje…

0

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka postuar në faqen e tij zyrtare në “Facebook” mesazhin  e një qytetari dixhital, i cili shprehet se Klement Balili ka hedhur shuma të mëdha parash në Delvinë gjatë zgjedhjeve.

Gjithashtu në postin e shpërndarë nga Berisha thuhet se “Eskobari i Ballkanit” ka shpërndarë 3000 patenta në këmbim të votave në kohën kur ishte në krye të Drejtorisë së Transporteve në Sarandë.

“Ja pronat e Eskobarit te Ballkanit qe avokati zyrtar dhe dy avoketerit e tij te partise e nxoren mbreme te varfer! Qytetari dixhital denoncon:

-Pronat e Balilit dhe mashtrimin e tij dhe te tre avoketerve te tij Sallaku, Peza, Hoxha se klienti i tyre nuk ka prona – Blerjen e votave me 3000 patenta nga Eskobari

Lexoni mesazhin e tij. sb. Doktor mirembrema mbreme ne darke qe po ndiqja emisjoni e blendi fejziut qe flitej per klement balilin nga tre avoketrit e tij Sallaku, Peza dhe Hoxha se nuk ka prona ne emrin e tij te gjitha pronat qe kan qene ne emer te klement balilit dhe santa dhe lokali qe ka ne butrint e shume pasuri te tjera degjova dhe per zgjedhjet e 2015 qe thuehej qe doli force e pare ne qyten e delvines u shperndan leke pa esap nga vete klement balili dhe 3000 pantenta se klement balili qe drejtori i trasporteve ne sarande dhe keshtu humbi parti demokratike ne delvin te lutem emrin anonim”, shkruan Berisha.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.