Standard.al

Noka akuza të forta: Balili i ndante paratë me Rilindjen…

0

Deputeti demokrat dhe ish-ministri i Brendshëm Flamur Noka tha se Klement Balili, ose fenomeni Balili është një fenomen i qeverisë së sotme. I ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, Noka tha se është shëmbëlltyra e Edi Ramës dhe e qeverisë së tij.

“Janë të gjitha krijesa të rilindjes dhe të kësaj qeverie. Klement Balili ka ushtruar aktivitetin e tij të trafikut së bashku me strukturat e shtetit shqiptar të Rilindjes. Vila e famshme e Borshit ishte qendra ku niste trafiku u drogës dhe shkëmbeheshin paratë. Paratë vitin në Tiranë. Ishte Jaeld Çela që merrte pjesën e qeverisë. Një trafikant i cili pasi garantoi paprekshmërinë e Santa Quaranta-s dhe pasurive të tjera erdhi dhe u vetë dorëzua. Nuk ka gjë më groteske dhe qesharake kur të gjithë e dinin se ishte vetëdorëzuar, kryeministri fliste për operacion”, deklaroi Noka.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.