Standard.al

Protesta në ditën e 72-të. “Valixhet, dhuratë nga banorët e Astirit”

0

Banorët në Unazën e Re vazhdojnë protestën në ditën e 72-të, pavarësisht temperaturave të ulëta që kanë mbërthyer vendin, banorët kanë bllokuar rrugën kryesore, ndërsa me thirrje  dhe pankarta në duar kërkojnë anulim të projektit.

“E kupton që nuk të do njeri si kryeministër. E ke vendin në burg. Edi Rama, Erion Veliaj ikni nga shqipëria. Valixhet, dhuratë nga banorët e Astirit”, u shprehën banorët.

Të  pranishëm në protestë në mbështetje të banorëve, ishin edhe deputetët e opozitës. Deputeti demokrat, Klevis Balliu nga protesta nuk kurseu akuzat ndaj kreut të qeverisë, Edi Ramës, ndërsa kërkoi që banorët ta vazdojnë protestën.

“Të dashur qytetarë siç e patë qeveria ka vazhduar ritenderimin e projektit, në vend që të merret me hetimin e projektit korruptiv. Nuk vijnë të hetojnë korrupsionin në lotin nr1, që e ka marrë vesh Shqipëria dhe gjithë Amerika. Do ju bëja thirrje që ju të vazhdoni të qëndroni siç keni bërë në 72 ditë, që qeveria të anulojë projektin.

Sot kjo qeveri, dhe Edvin Kristaq Rama tregoi se këto post nuk e ka për popullin, por për interes të xhepit të tij”, u shpreh ai.

 (BalkanWeb)

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.