Standard.al

Seminar trajnues dimëror. Sokol Jareci: Vlerësimet e arbitravë

0

Ditën e premte dhe të shtunë, 11-12 janar 2019, është zvilluar seminarin trajnues dimëror me vëzhguesit e Kategorisë Superiore dhe Kategorisë së Parë.

Në këtë seminar vëzhguesit u njohën me problematikën e fazës së parë sidomos në ndeshjet në të cilat mungon transmetimi televiziv.

Drejtuesi i sektorit, Sokol Jareci theksoi se vlerësimet e arbitravë gjatë fazës së parë kanë qenë objektive por ka akoma hapësira për përmirësim në raportet e tyre.

Kjo periudhë po shfrytëzohet maksimalisht nga Sektori Arbitrimit për të zhvilluar seminare teorike dhe testime fizike për të gjithë arbitrat nga Kategoria Superiore deri te Kategoria e Tretë, në mënyrë që të jenë gati për pjesën e dytë të sezonit që rifillon më 23 Janar me ndeshjet e Kupës së Shqipërisë.

/Ora News.tv/

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.