Standard.al

Rrini larg një të lajthituri si Edi Rama… larg ketij te marri qe s’di çflet.

0

Kreu i Grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili këshillon shqiptarët të qëndrojnë larg kryeministrit Rama, për të cilin shkruan se është një i lajthitur.

Ndërkohë që mes presidentit dhe kryeministrit ka pasur shkëmbim replikash të ashpra, pas mosdekretimit të Gent Cakajt si ministër i Jashtëm, Vasili me një shënim në faqen e tij në Facebook, Vasili publikon fjalët që Rama ka thënë më herët për Metën, kur u zgjodh president.

“Rrijini larg këtij të marri që s’di çflet, mos e afroni që të mos vini erë edhe ju vete”- shkruan Vasili.

POSTIMI I PLOTE

Rrini larg nje te lajthituri si Edi Rama.
(dje dhe sot per Meten dhe Nishanin).

Qe Edi Rama kur flet pervec se ben pis por edhe qelb ere tere mjedisin e logjikes kete e dine te gjithe.

Padija dhe shkollepakesia e tij kuterbon.

Por shume me te qarta jane fjalet se komentet.

Ky shpifurine logjike kryeminister ne maj te 2018 pra 7 muaj me pare lexoni çfare thoshte per Ilir Meten President:

“Ajo që unë vlerësoj është pozicioni që ai mban.
Nëse nuk do ishte Meta, por një person që s’do kishte bagazh nga e shkuara do ishte shumë keq.

Është presidenti më i mirë që kemi pasur.”- u shpreh Rama në “abc”.

Ndersa po ky shpifurine logjike kryeminister qe i hoqi edhe portretin ja cfare thote sot per Bujar Nishanin:

“Nishani meriton sot respekt për shkak të Metës se pavarësisht se u bë qesharak, ishte partiak, s’ka arritur aty ku ka arritur Meta që ka sfiduar rendin kushtetues”, tha Rama.

Rrijini larg ketij te marri qe s’di çflet,mos e afroni qe te mos vini ere edhe ju vete!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.