Standard.al

Me video, polici qëllon me grusht studentin

0

Në një video të publikuar sot paradite shihet qartë një polic i cili në prani edhe të kolegëve të vet ka qëlluar me grusht një student protestues në Fakultetin e Ekonomisë.

Ngjarja është denoncuar nga ish-Kryeministri Berisha i cili e ka publikuar videon në rrjetet sociale.

Berisha shkruan më tej se veprimet e dhunshme të policisë janë në kundërshtim flagrant me ligjin.

Ja postimi i plotë si dhe video në fjalë

Narkopolicia ne shkelje te hapur te ligjit dhunon studentet brenda Fakultetit te Ekonomise. Video tregon nje polic duke qelluar me grusht nje student. Sb

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.