Standard.al

Milan nuk dëshiron të heq dorë nga Higuain

0

Higuain është kthyer në një trinom shqetësues pasi për të ardhmen e tij janë të interesuar Milan, Chelsea dhe Juventus. E fundit vjen nga vetë argjentinasi i cili sipas mediave italiane ka zhvilluar një takim me drejtuesit e Milanit duke i shprehur dëshirën për tu larguar menjëherë drejtë Londrës.

“El Pipita” kërkon me çdo kusht të bashkohet me Sarrin, në kushte të tilla Leonadros nuk i mbetet gjë tjetër vetëm të përfitojë se ma shumë nga emri i tij dhe dëshira e Chelseat për ta pasur në skuadër sa më shpejt të jetë e mundur.

Milan nuk dëshiron të heq dorë nga Higuain jo të paktën pa gjetur një tjetër sulmues. Leo kërkon që në këtë tratativë të përfshihet edhe Morata gjithashtu të kenë një ulje edhe për kartonin e Bakayoko.

(BalkanWeb)

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.