Standard.al

Sot është një nga gazetaret më simpatike, por deri në gjimnaz qethej tek berberi

0

E ftuar së fundmi  në emisionine mbasdites ‘Rudina’ në tv Klan ishte gazetarja dhe spikerja e njohur e lajmeve në ‘A2 News’ Viol Xhafaj.

Së bashku me mamanë e saj ajo rrëfeu në studio marrëdhënien e veçantë nënë- bijë dhe zbuloi një detaj që i ka habitur të gjithë.

Image

Nëna e Violës tregoi se duke qënë së Viol ishte vajza e dytë në familje dhe duke qënë se e donim djalë, e kishin rritur atë njësoj si djemtë me rroba blu me shume liri madje e kishin qethur dhe te berberi.

’Viol lindi shumë vitë pas vajzës së madhe dhe ne dëshironim shumë një djalë, çdo gjë e Violës u qep blu dhe bojëqielli.Im shoq e rriti si djalë është rritur dhe përkedhelur me shumë dashuri.Vajzën e madhe e kemi rritur me shumë norma, Viol është rritur me shumë lëshime ka qënë çapkënia e babait’.

’Viol nuk shkonte kurrë të parukiera vetëm tek berberi deri në gjimnaz.Rrintë me pantallona ka qënë si çun.Viol tani është rritur dhe ka marrë frenat në dorë dhe unë vetëm një porosi i jap të cilën ajo e di se çfarë është’ tregoi mamaja e saja Liljana.

Image

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.