Standard.al

Parashikimi i yjeve. A do t’ju ecë fati këtë javë?

0

Dashi/ Vazhdon tranziti i lumtur i Hënës në shenjë, qielli është plot me ide të reja (Merkuri me Jupiterin), por gjithmonë është aspekti negativ i Venusit në Peshore që mund t’ju pengojë për t’i çuar përpara. Përqëndrohuni në mundësitë e vërteta të suksesit, zgjidhni mirë njerëzit të cilëve u besoni sekretet tuaja. Kujdes në dashuri!

Demi/ Kjo dëshirë e re për jetën shoqërore, rifillimi i kontakteve me njerëz të largët dhe të drejtë për biznesin tuaj; Marsi pozitiv gjithmonë e mban ambicien për të bërë një karrierë. Disa teste, në fund ju shpërblejnë në dashuri. Fitim parash.

Binjakët/ Ajo që ju keni pushtuar tashmë dhe ajo që keni vendosur nën Merkur-Jupiter në Akrep, nuk do të humbasë. Çdo gjë është e destinuar të rritet, por mos u kënaqni me sot dhe nesër, prisni disa muaj, ndoshta edhe një vit. Hëna në Dash ju dërgon të takoni njerëz me të cilët do të jetë e lehtë të krijoni një dialog, i cili do të jetë shumë i lehtë për t’u dashuruar.

Gaforrja/ Hëna është ende në Dash dhe përballë Venusit, probleme të mundshme, në çdo rast kërkohet kujdes në shëndet. Lejoni të dalë ky zjarr, nesër do të fillojë të rritet në Dem dhe në dashuri do të keni shumë më tepër. Përkundër pengesave, megjithatë, qëndrimi ndaj komandës është mjaft i theksuar.

Luani/ Një situatë e vështirë apo e pasaktë në mjedisin profesional do të dalë nesër me Hënën në Dem. Nëse tashmë keni ndonjë ide për këtë, shfrytëzoni Hënën e sotme në Dash që do t’ju udhëheqë në mënyrë të sigurt deri në përfundimin e negociatave, kompromisit, marrëveshjes. Nëse çështjet – edhe rreth pronave – janë të mëdha, nevojitet ndihmë juridike. Nervoz, por ka dashuri.

Virgjëresha/ Bëhuni gati për një Hënë spektakolare nesër dhe të enjte, konsiderojeni këtë ditë si një vrojtim të një përfaqësimi të suksesshëm, në punë dhe në dashuri. Qëndro i thjeshtë, natyral, i menjëhershëm. Saturni i fortë ju ndjek në një udhëtim, në kërkim të mundësive të reja të fitimit ose të një dashurie të re. Venusi ju çon drejt një pasuri që duket e vogël, por do të bëhet e mrekullueshme.

Peshorja/ Hëna është kundërshtuar nga Dashi, trupi ndjehet i lodhur dhe shkakton ndjenja negative, përgjigjet dobët për çdo vëzhgim. Është e rëndësishme të dini se çdo trajtim ose ekzaminim mjekësor mbrohet nga Neptuni në fushën e shëndetit. Bëhet fjalë për durimin, qielli ndryshon tashmë në mbrëmje. Ju do të gjeni veten në krahët e dashurisë.

Akrepi/ Jini të lehtë në dashuri, argëtim. Por nëse ju largoheni nga dikush, nuk mund ta bëni atë për një kohë të gjatë, do të ktheheni. Ditë e vlefshme për punë, biznes, tregti. Hëna në Dash vepron si një minator, kështu që ju duhet të gërmoni dhe gërmoni, pastaj të kaloni nëpër një sitë si një kërkues ari. Diçka ende për t’u zgjidhur? S’ka pse të nguteni.

Shigjetari/ Gjatë kësaj periudhe u mbollën zambakët në Romë. Sot ju keni tre lloje të trupave qiellorë që prekin dashurinë dhe çdo gjë që ndikon në jetën e çiftit. Zëri i kujtimeve është emocionues, kur Neptuni e bën veten të dëgjohet. Aktivitete: Marrëdhëniet shoqërore të rëndësishme për suksesin.

Bricjapi/ Hëna sjell pak shqetësime. Prisni për nesër, kur hëna do të rritet bukur në Dem, një fat do të vijë me siguri. P.S. Kur e doni dikë, madje edhe për një kohë të shkurtër, lini shenjën tuaj. Në të vërtetë, është dikush, shumë kohë më parë, i cili mendon për ty, ju kujton, ndoshta do të kthehet.

Ujori/ Dashuria! Do të kërkoni për të bërë ndryshime në shtëpi, tani ju keni ndikime të mrekullueshme për dashuritë e vjetra dhe të reja. Hëna në Dash, Venusi dhe Marsi, Merkuri në fushën e takimeve të mëdha. Ne propozojmë lindjen e marrëveshjeve të reja, gjithashtu profesionale dhe të biznesit. Ji krenar për bashkëshortin tënd.

Peshqit/ Të katër elementët astralë janë të gjithë të pranishëm në qiellin tuaj dhe së bashku ata bëhen një mbrojtje e vlefshme për biznesin (kontabilitet të rëndësishëm), udhëtime të largëta ose të shkurtra, çështje ligjore. Është e rëndësishme të mos lëkundeni para rasteve (sukses për ata që punojnë në kontakt me publikun), vendosni menjëherë! Ndriçoni sytë tuaj të famshëm me shkëlqimin e dashurisë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.