Standard.al

Vlera 15.1 miliardë dollarë. Dizenjuesit më të pasur në fushën e modës…

0

Nuk është sekret që puna në industrinë e modës mund të ketë shumë taksa, por shumë dizajnues kanë investuar gjithë jetën e tyre në këtë profesion duke rezultuar të suksesshëm.

Dhe ato janë:

Miuccia Prada

Vlera neto: 15.1 miliardë dollarë
Image

Giorgio Armani
Vlera neto: 12.4 miliardë dollarë

Image

Ralph Lauren
Vlera neto: 11.2 miliardë dollarëImage
Stefano Gabbana & Domenico Dolce
Vlera neto: 2.33 miliardë dollarë secili

Image
Valentino Garavani
Vlera neto: 2.06 miliardë dollarë
Image

Tory Burch
Vlera neto: 1.37 miliardë dollarë

Image

Calvin Klein

Vlera neto: 991 milionë dollarë

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.