Standard.al

Video/ Një këlysh i oligarkëve kundër popullit. Vasili: Shikoni se çfarë deklaronte ky mashtrues vetëm 7 muaj më parë…

0

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka denoncuar nëpërmjet një video të postuar në rrjetin social facebook, mashtrimet e qeverisë Rama.

Statusi i plotë:

Kryeministri argat i oligarkeve mashtrues dje dhe i vertete sot. (video)

Kryeministri argat i oligarkeve nxori fytyren e vertete sheshit, kur me ligj ne parlament me votat e 74 argateve te tjere jua uli perqindjen oligarkeve nga 15% ne 8 %.

Cdo njeri objektiv dhe gjakftohte kupton menjehere se si eshte i kapur deri ne fyt nga oligarket dhe eshte thjesht nje kelysh i tyre kunder interesave te popullit te cilit ja merr taksat dhe e fut ne burg per 5 lek korrent,apo per nje shkelje rrugore apo per nje tufe qepe ne rruge.

Shikoni se cfare deklaronte ky mashtrues vetem 7 muaj me pare ne 2 maj 2018.(shihni videon).

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.