Standard.al

Skandali me kompaninë tek Unaza, Kryemadhi: Prokuroria të hetoje

0

 

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka reaguar menjëhërë sot ndaj skandalit të qeverisë me firmën e përzgjedhur për ndërtimin e Unazës së Re dhe i ka bërë thirrje Prokurorisë të mos presë më.

“Prokuroria ka tashmë përpara korrupsionin e tenderit, falsifikimin e dokumenteve nga SHBA dhe ka momentin të tregojë angazhimin e saj se kemi bërë reformë në drejtësi, – tha Kryemadhi në një deklaratë për mediat.

“Po ashtu, dëmshpërblimi sipas ligjit është më e pakta që mund të bëjë qeveria për qytetarët e saj. Nuk është parë që një rrugë që shpronësohet të ketë zero lekë për dëmshpërblim.”

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.