Standard.al

Suksesi i vitit 2018-të, Këngëtarja shqiptare në listën e këngëve më të dëgjuara

0

Platforma më e madhe muzikore, Billboard ka publikuar listën e 10 këngëve më të dëgjuara gjatë vitit 2018.

Aty kryeson reperi Drake me projektin “God’s Plan”, i ndjekur nga artistë të tjerë me famë botërore. Ndër ta është edhe këngëtarja shqiptare Bebe Rexha. Bashkëpunimi i saj “Meant to be” me Florida Georgia Line renditet në vendin e tretë dhe ka arritur mbi 650 milionë klikime në Youtube.

Këngëtarja bëri një postim në Instagram ku shprehej se është ende e tronditur dhe nuk mund ta besojë suksesin e arritur gjatë këtij viti.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.