Standard.al

Lojtarët që mbetën pa asnjë votë për “Topin e Artë”

0

Luka Modric u shpall fitues i “Topit të Artë” duke “thyer” në këtë mënyrë dominimin 10-vjeçar të Ronaldos dhe Messit.

Në këtë garë ishin të nominuar plot 30 futbollist, por vetëm dy prej tyre nuk kanë marrë asnjë votë.

Bëhet fjalë për “yllin” e Real Madrid, Isco dhe portierin e Tottenhamit, Hugo Lloris.

Kroati arriti të grumbulloj 753 vota, Ronaldo 476, ndërsa Griezmann 414 vota.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.