Standard.al

VIDEO/ Dritan Kaba ironizon Ramën: Këta “shpellarët” francezë!

0

Dritan Kaba, duke marrë shkas nga protesta disaditore në Francë, ka shpërndarë një video dhe ka ironizuar kryeministrin Edi Rama.

“Këta ‘shpellarët’ francezë me çudisin shumë! Mirë që protestojnë për 10 lekë të vjetra, në fakt protesta nuk është për taksen, por për arrogancën e qeverisë, por edhe lungomaren e bëjnë ndryshe nga idetë e Liderit tonë të madh”, shkruan kaba në “Facebook”.

Më pas, duke bërë një paralelizëm me Lingomaren e Vlorës, e cila u p[projektua dhe ndërtua me vetëm një korsi, Dritan Kaba shton ironinë  e tij…

“Bëjnë protesta, lungomaren e bëjnë të gjerë, zgjohuni o ‘shpellarë’ francezë dhe ndiqni shembullin e Kryeministrit tonë të nderuar. Vetëm ai ka ide”, ironizon Kaba.

Postimi i plotë i Dritan Kabës

“SHPELLARE” NGELEN KETA FRANCEZET. JO VETEM PROTESTOJNE, POR EDHE LUNGOMAREN E BEJNE ME TRE KORSI.

INJORANTE NGELEN!

Keta “shpellaret” franceze me çudisin shume! Mire qe protestojne per 10 leke te vjetra, ne fakt protesta nuk eshte per taksen, por per arrogancen e qeverise, por edhe lungomaren e bejne ndryshe nga idete e Liderit tone te madh.

Edhe lungomare ne Vlore keshtu e kishte projektin, por nuk i pelqeu Kryeministrit dhe e ktheu nga me tre kalime ne njerin krah, me nje kalim. Ka lezet ne mes te vapes rri ne rradhe dhe shijon bukurite e bregdetit te Vlores. Po te ishte me tre korsi do kaloje shpejt e nuk do shijoje asgje.

Insh’Allah shkon ne Nice e ju jep mend ta kthejne edhe ata me nje kalim lungomaren, se ngelen “shpellare”.

Bejne protesta, lungomaren e bejne te gjere, zgjohuni o “shpellare” franceze dhe ndiqni shembullin e Kryeministrit tone te nderuar. Vetem ai ka ide.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.