Standard.al

VIDEO/ Emocion për emigrantët shqiptarë në Milano, Basha feston përkrah tyre

0

 

Kreu i PD Lulzim Basha ka marrë pjesë në festimet e Ditës së Flamurit në Milano me komunitetin shqiptar që ndodhet atje. Kreu i PD-së është ftuar nga emigrantët në këtë ditë të veçantë. Basha ka qenë i shoqëruar nga bashkëshortja e tij si dhe nga dy deputetët e PD Bardh Spahia dhe Agron Shehaj.

Basha në fjalën e tij, ka falënderuar shqiptarët e Milanos për pritjen dhe u ka uruar atyre festën e pavarësisë. Kryedemokrati u shpre se në Milano kishte gjetur një Shqipëri tjetër, ndërsa shtoi se kudo që kishte shqiptarë, ishte një Shqipëri tjetër.

 

Lojtës Videosh

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.