Standard.al

Zv.kryeministri italian anulon mitingun me arsyen që do ju habisë! Ah sikur të kishe pakëz nga morali i Luigi Di Maios, Edi Rama…

0

Zëvendës Kryeministri i Italisë dhe Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Punës dhe Politikave Sociale që nga 1 Qershori 2018, Luigi Di Maio ka bere nje veprim qe e dallon qarte per nga morali dhe politika qe ai ndjek. Ai ka anuluar nje miting qe do zhvillonte ne Corleone ne Siçili per kandidatin e tij lokal pasi ai kishte bere foto me nipin e Provenzanos, bosit mafioz te famshem. Me te vertet i admirueshem si veprim ky i Luigi Di Maios duke treguar nivelin e larte moral te tij. Pa mendoni pak rastin shqiptar. Kryeministri yne jo vetem qe del ne krah ta kandidateve qe kane dale foto me kriminele apo mafioze, por madje i pershin ata si deputete e zyrtare te larte te qeverisjes. Sikur nje dite Rama te ishte pakez, po pakez fare si Luigi Di Maio…. Sikur…..

 

Statusi i Luigi Di Maio dhe Video sqaruese

Ragazzi, stasera salta il comizio a Corleone! Volevo avvisare tutti voi che non andrò a Corleone come inizialmente previsto. Collegatevi che vi spiego perché.

https://www.facebook.com/LuigiDiMaio/videos/278254699494891/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.