Standard.al

Florian Binaj: I zhgënjyer nga çdo qeveri, këtyre nuk u plas fare për shqiptarët

0

Aktori i njohur i humorit, Florian Binaj i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, u shpreh se është i zhgënjyer nga çdo qeveri gjatë këtyre 28 viteve.

BinajUnë jam i zhgënjyer nga çdo qeveri. Ne jemi 3 mln banorë. 3 mln banorë është një qytet evropian. Në 28 vite nuk kemi bërë dot një qytet evropian. Aq km rrugë sa kemi, në 28 vite i kishim shtruar një herë për qejf, një herë për po…. dhe nuk janë bërë akoma. Këtyre njerëzve nuk u plas fare për shqiptare. Me kaq mln banorë sa jemi dhe kaq pasuri publike që edhe janë edhe s’janë tonat, Arabia Saudite dhe Abu Dabi, rërë, naftë, det, dhe janë bërë super-shtete. Ne kemi më shumë gjëra dhe nuk bëhemi.  

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.