Standard.al

Nuk e kemi pasur mire Kryeministrin me fyrmëmarrjen… Nga kokaina apo?!

0

NGA VIZITA E SANDRIT DJE NE SHKODER! TE GJITHE NE NDIHME TE KRYEMINISTRIT TE MARRE FRYME THELLE!

Sandri shkoi dje me urgjence ne Shkoder dhe takoi drejtuesit e policise me porosi te te gjithe anetareve te qverise. Ai iu drejtua te pranishmeve ne mbledhje me nje kerkese, por edhe me nje lutje. – Keto dite nuk e kemi pasur mire Kryeministrin me fyrmemarrjen ka ca dite qe i eshte veshtiresuar, i tha ai. Na duet t’i krijojme mundeisne qe te marre fryme thelle edhe te ndjehet i lehtesuar. Ju e dini tashme se ai mban edhe breshka ne zyre per te lehtesuar frymemarrjen. Ato krizat qe e zene nuk i ka nga kokaina siç perpiqen te genjejne armiqte e vendit, por nga mungesa e nje frymemarrjeje te thelle. na duhet sa me shpejt t’ja krijojme kete mundesi. Sa me shpejt aq me mire. Se kur merr fryme thelle ben edhe biseda intelektuale, sidomos me mua. Keshtu me duhet t’ja plotesoj kete nevoje qe ka. Me tej ai vazhdoi – Keto dite ka pasur te shpeshtuara marrjet e frymes. Njeri i ben mesazhe nga burgu, tjetri del e bertet ne gjyq rrofte PS, vetem probleme sjellin keta dhe vetem llafe kane. Vetem ta shihnit sa i lehtesuar mori fryme ate dite kur Admiri Delaj, tamam deli djale, vrau ne emer te Partise, administratorin e Kotes. Aq shume mori fryme i lehtesuar sa harroi te bente edhe nje ngushellim familjes. I iku nga mendja fare nga gezimi i frymemarrjes se thelle. Por keto dite ja veshtiresoi frymemarrjen edhe ai dreq Ilir Meta, me kete punen time. he me ate punen e dekretit dhe ato 14 pyetjet e tij. Doli qe gjoja edhe emerimi im si zvminister qenka antikushtetues dhe jo me emerimi si minster. Me thirri ne zyre e me tha, Sandri sot nuk ia kam ngene bisedave intelektuale, po ulu e bej nje leter qe heq dore nga gjeneral, se nu eshte humbje e madhe per ty. Me postin e ministrit ti behesh gjeneral i te gjitheve grupeve qe kemi neper Shqiperi. Vetem ta shihnit mezi mbushej me fryme. Ja bera letren menjehere. Por nuk iu lehtesua frymemarrja.Lere ata protestuesit ne Unazen e Re ne Tirane, ia kane ngushtuar fare fytiin. Mezi gelltitet Keshtu na duhet ndonje gje e shpejte t’ja sjellim frymemarrjen. ku me mire se ketu mund t’ja plotesojme deshiren He burra jepini zgjidhje frymemarrjes se liderit, Kryeministrit, mahbetçiut inetelektual, Edit tone te dashur. Sandri e mbaroi fjalen i lehtesuar dhe piu nje gllenke uje. Pas nje pushimi disa sekondesh ai foli serish. edhe diçka do shtoja. Ju e dini vete tani.

Nga Dritan Kaba

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.