Standard.al

Rikthim tek “dashuria e vjetër”, Rama: E sulmuat kot Tahirin, doli i pafajshëm!

0

Kryeministri Edi Rama te emisioni i Sokol Balles ne Vizion Plus, i pyetur nga gazetarët, në lidhje me akuzat ndaj Sajmir Tahirit, tha se sulmet e medias dhe politikës ndaj tij dolën akuza boshe sepse prokuroria italiane e nxori të pafajshëm. Sajmir Tahirin e sulmuat kot se ai është i pafajshëm.

Më tej kryeministri, çuditërisht, barazoi punën e Sajmir Tahirit me Fatmir Xhafën. Rama shtoi se bëmë mirë që nuk lejuam arrestimin e Tahirit nga prokuroria se ishin sulme politike ndaj tij.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.