Standard.al

Cmenduria e Ramës: Gazetarët ti kërkojnë falje Sajmir Tahirit

0

i ftuar sonte ne emisionin real story te gazetarit Sokol balla, kryeministri Rama foli per ridergimin e emrit te Sander Lleshit ne presidence per dekretim dhe pse Kushtetuta e thote qarte se nuk cohet per dekretim 2 here i njejti person. GjithSHTU KRYEMINISTRI U PYET DHE PER MOSARRESTIMIN E Sajmir Tahirit , pyetje kjo qe e nervozoi se tepermi duke folur me gjjuhen e trupit dhe jo vetetm. Ai perdori si justifikim te vetem pushimin e hetimit per Tahirin nga prokuroria italiane dhe shkoj me tej, aty ku nuk pritej dhe tha:Un nuk e arrestoj per fjalet e kazanit, qe e dime qe eshte media, madje kazani pra media ti kerkoje falje Tahirit

Pyetja qe kazani brenda te cilit eshte duke folur kryeministri ben eshte: Po pergjimet dhe te faktet e tjera kazani i shpiku???

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.