Standard.al

Ramizi lindi Pluralizmin, Edvini rilindi Monizmin

0

Ish ministri i Drejtesise Ylli Manjani ka reaguar me ane te nje postimi ne facebok ka ironizuar kryeministrin Rama sikur ai poi na sjell Monizmin duke e krahasuar me Ramiz Alia qe solli Pluralizmin ne 1990.

Ja postimi i tij:

Ramiz Alia ne krye të PPSH, në vitin 1990 lejoi fjalën e lirë e besimin fetar kohë përpara se të pranohej pluralizmi politik.
Ramizi lindi Pluralizmin!

Edi Rama në krye të PSSH, pasuese e PPSH, në vitin 2018 e urren dhe godet fjalën e lirë dhe tallet paq me besimin fetar.
Edvini rilindi Monizmin!

Sekretar i parë?!

Me keq!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.