Standard.al

Protestuesit e revoltuar/ Kundër Edi Ramës dhe Erion Veliajt. Nuk ka bir k..rve që na largon nga këtu…

0

Qindra qytetarë të Unazës së re kanë dalë sërish në protestë kundër Edi Ramës dhe Erion Veliajt, të cilët kërkojnë tu shkatërrojnë banesat e bizneset.

Banorët e Unazës  së re nuk janë ndaluar as nga presionet e policisë, e cila gjatë ditës së sotme kanë arrestuar disa prej tyre sot.

Duke akuzuar qeverinë protestuesit kanë hedhur akuza të shumta ndaj Edi Ramës e Veliaj, duke i akuzuar për mashtrime, gënjeshtra.

Duke kopjuar edhe ministrat e Edi Ramës dhe kryebashkiakët banorët i janë drejtuar atij duke i thënë se ‘nuk ka bir kurve që na kalon nga këtu, pasi ne i kemi paguar tokat dhe kemi paguar taksat në shtet’.

Të pranishëm në këtë protestë ishin edhe deputetët e opozitës, Flamur Noka dhe Klevis Balliu.

Banorët janë të revoltuar pasi shteti dhe bashkia u ka dërguar letrat dhe u ka thënë që të nxjerrin rrobat jashtë sepse banesat e bizneset e tyre do të shkatërrohen.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.