Standard.al

Djali zgjohet pas 12 viteve nga koma, veprimi i nënës së tij i mahnit të gjithë

0

Një djalë që kishte rënë në koma pas një aksidenti të rëndë është zgjuar pas 12 vitesht.Gjëja e parë që ai pa ishin sytë e nënëns të mbushura me lot, e cila kishte qëndruar përkrah djalit të tij për 12 vite, natë e ditë, edhe pse në një moshë të thyer.

Mediat kineze shkruajnë se nëna e djalit, Wei Mingying harxhoi të gjitha kursimet e saj për të siguruar ushqime dhe medikamente për djalin në koma, madje 74-vjeçarja hyri edhe në borxh 15 mijë euro.

Ajo i tegoi gazetarëve se gjatë një periudhe ishte aq e varfër sa vetë nuk hëngri për një muaj të tërëMegjithatë duket se i gjithë mundi i nënës u shpërblye me një fund të lumtur. Tashmë historia e saj ka prekur zemrat e miliona njerëve në mbarë botën.Djali i saj Wang Shubao nuk mund të lëvizë apo flasë ende, megjithatë ai dëgjon zërin e nënës dhe buzëqesh.

“Shpresoj që të shërohet plotësisht, dhe një ditë të më thërrasë prap “nënë”’, u shpreh ajo.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.