Standard.al

VIDEO-FAKT/ Si mashtroi Rama për aeroportin e Kukësit, vjeshtën e 2018-ës e çoi në vjeshtën e 2019-ës

0

Kryeministri Rama deklaroi keto dy dite ne Kukes , ne kuader te vizites qe zhvilli atje dhe mbledhjes se qeverise, se vjeshten e vitit te ardhshem, pra ne periudhen tetor-nentor 2019 do nise punen aeroporti i Kukesit.

Por shikoni pak ne videon me poshte se cfare thonte kryeministri Rama vetem 6 muaj me pare, ne 5 prill 2018 kur bisedonte me kuksianet e revoltuar nga taksa e Trahut.

Nga zyra e tij ne bashkebisedimin live, Rama u premtoi se puna e aeroportit te ri do te niste ne vjeshten e 2018-es.

Nderkohe sot deklaroi se do niste ne vjeshten e 2019-es? Me hapur mashtrim se kaq, nuk besoj te gjeni!

 

 

@STANDARD.AL

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.