Standard.al

Nenkryetari i Bashkise Dropull! Kostandin Kacifa nuk ishte problematik. Nuk duhej aq shum force policore

0

Kostandin Kacifa eshte 35 vjecari qe mbeti i vrare nga forcet Renea. Kjo ngjarje shkaktoi dhe vazhdon te shkaktoi debate ne vendet perkatese. Por ne emisionin Open ne top-chanel te gazetares Eni Vasili, folen nerez qe e njihnin, fqinet dhe nenkryetari i Bashkise Dropull,z. Mihal mano. Ai shpertheu fort kunder keti akti dhe kesaj ngjarjeje. Gjithashtu ai komentoi te ndjerin Kacifa, si nje person jo problematik, jo me crregullime mendore dhe jo ekstremist. Fotot ne fb ishin thjesht per kenaqesine e tij si nje i ri, theksoi nenkryetari. Pyetjes se gazetares se perse ndodhi kjo ngjarje, Mano ju pergjigj se aty nuk duhej te kishte kaq shume forca policie, pasi ne jemi nje fshat i vogel dhe i qete, theksoi ai

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.