Standard.al

DEL VIDEO/ Ja shkëmbimi i zjarrit mes Kaçifës e forcave policore

0

Artan Hoxha ka siguruar një video nga Bularati, ku 35 vjeçari Kostandin Kaçifa duket që qëllon me automatik. Videoja është filmuar nga brenda lokalit të fshatit Bularat. Ngjarja u shënua paraditen e 28 tetorit. Nga pamjet duket 35 vjeçari  veshur me uniformë ushtarake dhe që qëllon.

“Konstantinos Kacifas duke qelluar drejt policise shqiptare, jo ne ajer sic pretendon Nikolas Gejxh, kreu i federates Panepiriote Greke ne SHBA. Asnje flamur grek nuk eshte hequr nga askush jo me nga policia e Gjirokastres. Shikojini pamjet, flasin qarte, tri flamuj greke qe duken vetem nga nje dritare e lokalit, valviten qetesisht ne qender te Bularatit…. Arma qe Kacifas perdor nuk eshte nje AK-47 e thjeshte, por eshte nje automatik i modifikuar me shenjester holografike dhe 3 karikatore te ngjitur pas njeri-tjetrit… Tani besoj se prova eshte e qarte, si gjithnje, me ze dhe figure,….” shkruan Hoxha në përshkrimin e videos së publikuar në profilin e tij në facebook.

Pas sulmit në qendër të fshatit, i veshur me rroba ushtarake ai u arratis në malin e fshatit Bularat, ndërsa pas rrethimit nga RENEA nuk pranoi që të dorëzohej, por u kundërpërgjigj me breshëri ndaj efektivëve. Gjatë shkëmbimit të zjarrit ai u vra.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.