Standard.al

Turpërimi përballë Barcelonës, mediat spanjolle: Lopetegui do ikë, vjen Conte

0

Humbja e turpshme e Realit sot perballe Barcelones do kete pasoja. Mediat spanjolle janë të bindura në shkarkimin e Lopetegui dhe sëzendësimit të tij nga dita e nesërme me Antonio Conte. Presidenti Florentino Perez do të ndërpresë kontratën me teknikun Julen Lopetegui, pasi nuk mund të pranojë një turpërim të tillë nga Barcelona në “Camp Nou”. Sipas gazetës sportive spanjolle “AS”, pritet që ditën e nesërme të mblidhet kryesia e klubit madrilen dhe ata të ndërpresin kontratën me Lopetegui-n dhe të lajmërojnë uljen në stol të Conte-s.

Vetë Conte ndodhej në Egjipt për pushime, por mediet spanjolle shprehen se ai po udhëton drejt Madridit për të marrë detyrën e re. Mësohet se shkarkimi i Lopetegui-t do t’i kushtojë Realit 18 milionë euro.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.