Standard.al

TRAGJIKE/ Konfirmohet, Presidenti i Leicester ishte mes 5 njerëzve që ishin brenda helikopterit të rrëzuar

0

Leicester City ka konfirmuar kryetari Vichai Srivaddhanaprabha ishte midis pesë njerëzve të vrarë në një aksident me helikopter të shtunën në mbrëmje. Biznesmeni 60-vjeçar Thai ishte në bordin e helikopterit të tij personal, i cili humbi kontrollin dhe u rrëzua në një park makinash në stadiumin King Power pas ndeshjes së së shtunës kundër West Ham.

Policia Leicestershire thotë se katër viktimat e tjera të rrëzimit besohet të jenë dy anëtarë të stafit të Srivaddhanaprabha, Nursara Suknamai dhe Kaveporn Punpare, piloti Eric Swaffer dhe pasagjerja Izabela Roza Lechowicz. Një deklaratë e klubit Leicester lexonte: “Është me keqardhje më të thellë dhe një zemër kolektive të thyer që konfirmojmë kryetarin tonë, Vichai Srivaddhanaprabha, ishte mes atyre që kishin humbur tragjikisht jetën e tyre të shtunën në mbrëmje, kur një helikopter që mbante atë dhe katër persona të tjerë u rrëzua jashtë King Power Stadium”.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.