Standard.al

Sot e djele. Provojeni ta gatuani pulen me vere me kete recete

0

Sot eshte e djele dhe amvist gatuajne gjera te mira. Pulen ose zog fshati jemi mesuar ta hame me oriz, patate etj. Por ne sot po ju mesojme nje menyre ndryshe. Provojeni dhe do te mbeteni te kenaqur

1 pule ose zog fshti pasi e kaeni lare ndajeni ne thela. Kriposeni, lyejeni me gjelp ose vaj ulliri, hidheni ne nje tepsi, hidhini 2-3 gota vere te kuqe, rozmarine, mbuloeni me leter alumin dhe ne furre per 45-50 min

Mund ta shoqeroni me pure patate

Ju befte mire

Standard

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.