PS zgjedh kullat e oligarkët/ Mazhoranca rrëzon dekretin e Presidentit, Majko kundër Ramës

0
Ministri i Shtetit per Diasporen, Pandeli Majko, Kryeministri, Edi Rama, gjate nje seance parlamentare, ku pritet te votohet nen per nen buxheti i vitit 2018./r/n/r/nState Minister for Diaspora Pandeli Majko, Albania's Prime Minister Edi Rama, during a parliamentary session, where the 2018 budget will be voted.

Mazhoranca ka vendosur për së dyti herë që të shembë Teatrin Kombëtar, me qëllim që kompanite oligarke prane qeverise të ndërtojë kulla.

Loading...

Por edhe gjatë kësaj seance, ku Rama i ishte mbledhur me urdhër të gjithë deputetët e tij, ka pasur incidente.

Ministri i Diasporës dhe deputeti Pandeli Majko i ka dalë sërish kundër Ramës.

Majko nuk ka marrë pjesë fare në votim, duke bërë që mazhoranca të mos e miratojë ligjin me votim unanim.

Loading...

Lini nje pergjigje