Standard.al

“Si u shkarkua nga puna në port një nga Avdylajt”

0

 

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi mbrëmjen e sotme se Altin Avdyli, njëri nga pjesëtarët e grupit të ‘Avdylajve’, tashmë i arrestuar, ka qenë prej kohësh punonjës në Portin e Durrësit.

Mes ironisë Berisha tha se ‘Avdylet’, që akuzohen si bandë trafiku droge, kanë qenë ‘xhani i partisë’, pasi sipas tij kanë pasur edhe portin e tyre. Në dokumentin që ka publikuar sot Berisha, shihet se Avdyli është pushuar dy ditë më parë nga puna si shofer automjeti pranë Autoritetit Portual të Durrësit.

REAGIMI I BERISHËS

Avdylet, xhani i partise, kishin dhe portin te tyre!

Altin Avdyli me urdher nga lart ishte prej kohesh punonjes me detyra te veçanta ne Portin e Durresit.
Lexoni dokumentin e sotem te prerjes se marredhenieve te punes!
Lexoni dokumentin. sb

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.