Standard.al

Kush e dekonspiroi urdhër-ndalimin e Lul Berishës?!

0

Policia e shtetit ka ndërmarrë një operacion të gjerë anti-drogë në Durrës, Shijak dhe disa qytete të tjera të vendit. Burime të rezervuara në radhët e uniformave blu thanë se në fokus ka qenë një urdhër-ndalim për grupin e Lulzim Berishës që u lirua vetëm një vit më parë nga burgu.

Të njëjtat burime thanë se ndaj Berishës rëndon akuza e trafikut të drogës dhe armëve. Policia ka bastisur në shtëpinë e tij, por ky i fundit nuk është gjetur. Dyshimet jane per nje dekonspirim nga brenda rradheve te aksionit. Kush mund te kete qene “lajmetari”?!

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.