Standard.al

Lajmi i Fundit/ 15- vjeçari qëllohet me thikë

0

Një 15- vjeçar ka mbetur i plagosur mbrëmjen e sotme pas një konflikti me një 17- vjeçar.

Ngjarja ka ndodhur në Rrëshen, ku 15- vjeçari A.L është qëlluar me thikë dhe është dërguar menjëherë në spitalin e traumës në Tiranë ku ndodhet në kujdesin mjekësor.

Njoftimi i policisë:

Sot, rreth orës 18:50, në Rrëshen, pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, shtetasi A.L. 15 vjeç, banues në Rrëshen,dyshohet se ka plagosur me mjet prerës (thikë), shtetasin K.B. 17 vjeç, banues në Rrubik, i cili ndodhet në spitalin e Traumes në Tiranë, nën kujdesin mjekësor.

Autori i dyshuar është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Mirditë për veprime të mëtejshme hetimore proçedurale , ndërsa grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, vazhdojnë hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.