Standard.al

Berisha: Argatët shqipfolës, pjesë e planit të Beogradit për Serbinë e Madhe

0

Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar në Abc News, ka deklaruar sërish se ideja për ndryshimin e kufijve mes Serbisë dhe Kosovës, është një projekt vetor i Beogradit.

Sipas tij Beogradi dhe argatët e tij në Prishtinë po punojnë për planin e Serbisë së madhe.

Beogradi ka synim ti fusë një thikë të tmerrshme Kosovës. Nuk do të lënë gurë pa luajtur duke destabilizuar Kosovën.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.