Standard.al

Basha: Ndryshe nga Rama nuk jam i gatshëm të shkel mbi kufoma për të shkuar drejt pushtetit

1

Basha: PD ka organizuar protesta një më e madhe se tjetra dhe që ta dini se cila është përgjegjësia ime, është se kur vijnë ata njerëz plot flustrim aty, fatura që të paguajë ky vend të jetë më e vogla e mundshme. Këtu vendi po shkon drejt kaosit dhe destabilizimit dhe kjo s’ka pikë diskutimi. Një gjë si trau i Kukësit dhe mund të shkonte në djegie totale e qeverisë së Ramës. Unë jam një politikan i përgjegjshëm. Ndryshe nga Edi Rama nuk jam i gatshëm të shkel mbi kufoma për të shkuar drejt pushtetit. Unë do të bëj gjithçka që më qytetarët shqiptarë të imponohemi me koston më të ulët për vendin dhe unë kam bindjen më të thellë për këtë.

1 Comment
  1. zaho says

    Justifikime prej te shituri. E para – nuk ke pse shkel mbi kufoma se dorzoni mandarin. E dyta, nuk shkel mbi kufoma se udheheq njerezit ne protesta
    e treta,ke tradhetuar ( nuk u be kurte e ditur marreveshja e 18 qershorit, kur marreveshjet jane te fsheta,ka tradheti )shqiptaret per te mbajtur ne qeveri kryedoçin. Dhe e fundit:Kur je kaq i sigurte qe pas kryeqelbesires, do e marresh ti pushtetin, tregon se do beni rotacion.. Ps: Je aq naiv o llull,se qe kujton qe ai do te te lère pushtetin.Ai mund te fâle gjithe parate me parate e droges.
    qe u ka vjedhur shqiptareve, bashke per teqene ne pusht- shtet deri ne vdekje te tije.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.