Standard.al

A do futet opozita në zgjedhje?! Basha jep përgjigjen me një POHIM të fortë

0

Kryetari i PD Lulzim Basha i ftuar në ‘Opinion’ flet dhe për marrëveshjen e mundshme me Ramën në zgjedhjet e ardhshme.

Basha thotë se “Nuk ka për të pasur asnjë marrëveshje me Edi Ramën. Qëllimi apo objektivi im si kryetar I Opozitës, I Partisë Demokratike dhe I aleatëve tanë është jo thjeshtë largimi I tij si kryeministër, por largimi I tij nga politika dhe dërgimi i tij para drejtësisë.”

“Partia Demokratike dhe aleatët po përgatiten për zgjedhje, për zgjedhjet lokale, por po përgatiten për zgjedhje të përgjithshme. Qëllimi ynë është që me shumicën e shqiptarëve që nuk e pranojnë dhe nuk e durojnë më këtë gjëndje, ti imponojmë një zgjidhje politike vendit. Një zgjidhje që duhet të kalojë apo të tyejkalojë gjendjen e grushtiot të shtetit ku ndodhemi.” Shton ai

Bejtja: Me Edi Ramën kryeministër?

Jo,jo. Pa Edi Ramën- thotë Basha

Nuk ka shans Edi Rama të na shantazhojë as mua, as PD për të na ndalur në qëllimin që shpalla sot: Të largojmë Ramën nga politika dhe ta çojmë para drejtësisë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.