Standard.al

Skënderbeu në krizë, futbollistët refuzojnë të stërviten

0

Lojtarët e kampionëve në fuqi, Skënderbeut, nuk kanë pranuar të dalin në stërvitjen e sotme për shkak të rrogave të prapambetura.

Sipas “Panorama Sport”, futbollistët ia kanë bërë të qartë stafit teknik se kërkojnë një sqarim nga presidenti Takaj për mospagesën prej tre muajsh, në të kundërt nuk do të stërviteshin.

Dhe kështu ka ndodhur, askush nuk ka dalë në kompleksin stërvitor.

Trajneri Orges Shehi është parë të bisedojë me mesfushorin Gjergji Muzaka, e më pas skuadra është shpërndarë. Një situatë kritike, por mbetet për t’u parë tashmë reagimi i klubit. Panoramasport.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.