Standard.al

Avioni rrëzohet mbi turmën e njerëzve, 3 të shuar e 8 të lënduar

0

Një tragjedi raportohet të ketë ndodhur në Gjermani nga rrëzimi i aeroplanit në turmë. Si pasojë e këtij aksidenti, mësohet se kanë mbetur tre të vdekur dhe tetë të plagosur.

Aksidenti tragjik mësohet se ka ndodhur në malin Västerköp në Hesse lindore, ku një avion i tipit Cesena ra në një grup njerëzish.

Sipas Bild tthuhet se të vdekurit janë dy të rritur dhe një fëmijë dhe të plagosur rëndë jane 8.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.