Standard.al

A do vazhdojë telenovela Thaçi-Vuçiç në 11 nëntor në Paris?!

0

Më 11 nëntor në Paris, mund të ketë një takim mes Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologut serb, Aleksandar Vuçiç.

Lajmi bëhet i ditur nga mediat serbe. Thuhet se Vuçiç ka pranuar ftesën e presidentit francez Emmanuel Macron për të marrë pjesë në një tubim më 11 nëntor në Francë me rastin e Ditës së Armëpushimit të Parë në Luftën e Parë Botërore, shkruan ‘Kontaktplus’.

Ftesa iu është dërguar dy liderëve, atij kosovar, Hashim Thaçi dhe Vuçiçit.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.