Standard.al

SHBA: Turqia të lirojë të burgosurit e tjerë amerikanë

0

SHBA-Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i bëri thirrje qeverisë turke për lirimin sa më të shpejtë të amerikanëve të tjerë dhe disa punonjësve lokalë të misioneve diplomatike amerikane ende të burgosur në Turqi, pas lirimit të pastorit Andrew Brunson.

Sot është një ditë e rëndësishme për Amerikën ! Një tjetër shtetas amerikan u la i lirë.

”Bota duhet ta dijë se presidenti i SHBA-së dhe Departamenti i Shtetit po vijojnë të punojnë fort për të kthyer në shtëpi të gjithë pengjet amerikane dhe ata të burgosur padrejtësisht’’, ishte mesazhi i postuar prej tij në Twitter.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.