Standard.al

“Bomba e përgjimeve të Prokurorisë hedh në erë shtetin e banditëve”

0

Dokumentet e dala nga prokuroria sot, kanë hedhur poshtë pretendimet e ‘Rilindasve’, Taulant balla dhe Ardi Veliu si dhe kanë nxjerrë të pambrojtur vëllain e Fatmir Xhafës.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në Facebook, dokumentet  e përgjimeve ku shihet sesi  Fredi Alizoti tregon se është paguar nga taulant Balla për të mbrojtur Agron Xhafën.

Ja çfarë shkruan Berisha:

Bomba e përgjimeve të vet Prokurorisë hedh në erë shtetin e banditëve Rama – Xhafa – Balla – Velia!

Të dashur miq, jo vetëm kamera e fshehte por dhe vet përgjimet e Fred Alizotit nga Prokuroria vërtetojnë lidhjen e tij direkte me Taulant Begon dhe Ardi Xhafën si dhe pagesën që ju bë atij për të luajtur rolin e pistë që i ngarkoi Kallam Dështaku me Faqezi Drogën.

Lexoni përgjimet e Prokurorisë të bisedava të zbardhura midis Fred Alizotit, një mikut të tij dhe drejtorit te policisë se Fierit, ne te cilat ai pohon se është lidhur me te Taulant Bego Yaris, drejtori i përgjithshëm i policisë famozi Ardi Xhafa. sb

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.