Standard.al

LAJMI FUNDIT/ Arrestohet një prej të kërkuarvepër vrasjen në ish-Bllok

0

Sipas të dhënave të para nga policia, është arrestuar G. H. 37 vjeç, në tentativë për tu arratisur nga vendi nëpërmjet pikës kufitare të Kakavijës. Arrestimi i tij është bërë me urdhër nga Policia e Tiranës. Ai ishte nje nder te kerkuarit e ngjarjes qe tronditi mbrëmjen e së enjtes kryeqytetin,e ndodhur  në zonën e ish-Bllokut, ku një shtetas mbeti i vrarë dhe tre të tjerë u plagosën. Viktimë ka mbetur Fabiol Gaxha, i plagosur rëndë Ervis Martinaj dhe Elion Hato.Pas kësaj ngjarje strukturat e shtetit u ngritën në këmbë dhe pak më herët mësohet se është vënë në pranga një prej autorëve të dyshuar si të përfshirë në ngjarjen e rëndë të së enjtes mbrëma.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.