Standard.al

Deklarata e Ramës për shpifjet, Vasili ironizon: Shpifësit të varen, pushkatohen, karrige elektrike ose të treja bashkë

0

Kreu i grupit parlamentar te LSI Petrit Vasili permes nje postimi ne facebook ka reaguar ashper ndaj deklaratave te kryeministrit i cili foli per denim te shpifjeve.

Postimi i plotë:

Shpifesit te varen,pushkatohen,
karrige elektrike ose te treja bashke

Te papranueshme vertet shpifje te tilla si:

1.Edi Rama i beri thirrje policise te bente vota per rilindjen.
2.Edi Rama genjeu dhe beri ekspertizen per Agron Xhafen dhe i doli ok.
3.Edi Rama mbushi vendin me droge.
4.Edi Rama i vuri gjoksin dhe ndaloi arrestimin e ish ministrit te brendeshem.

Keto shpifje te poshtra, duhet te denohen pa derman,bile me pushkatim,me varje,me karrige elektrike ose te te treja bashke.
Kryeministri si ka bere fare keto.
Shpifesit duhet ta paguajne si frengu pulen.Ç’i gjeti keta,ta paguajne patjeter se i kane prishur oren e vizatimit kryeministrit.
Ne po paguajme gjithe populli sa frengu bythen e pules me qindra milion per koncesione hajdutesh jo më keta shpifesit qe e kane bere hak.
Kryeministrin te kemi mire e te na lere prapa kjo ka rendesi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.