Standard.al

Shehaj zbulon skenarin si do të rrëzohet padia ndaj Rexhep Rrahja

0

Deputeti demokrat, Agron Shehaj, ka zbuluar se si deputetit Rrahman Rrahja do të nxjerrë djalin e tij nga burgu, Rexhepin, i cili akuzohet për dhunë dhe përdhunim ndaj vajzës jetime Xhesiela Maloku.

Përmes një postimi në Facebook, Shehaj shkruan se me urdhër të Edi Ramës, hetuesit kanë bërë një raport ku e nxjerrin Xhesiela Malokun me probleme mendore.

Ja çfarë shkruan Shehaj:

Burime të besueshme informojnë se mbi vajzën e dhunuar, me urdhër të Edi Ramës, hetuesit kanë bërë një raport duke e nxjerrë me probleme mendore, me haluçinacione, në mënyrë që dëshmia e saj të rrëzohet.

Ky skenar kriminal po bëhet për të mbyllur skandalin e torturimit të një vajzë jetime dhe përfshirjes direkte të Taulant Ballës, krahut të djathtë të Edi Ramës.

Nuk u mjaftuan me fshehjen e krimit, as me faktin që e nxorrën në media për ta poshtëruar, por tani duan ta shkatërrojnë plotësisht duke e nxjerrë të çmendur.

Ndaj, unë do ti bashkohem protestës së shoqërisë civile dhe ju ftoj të jemi të gjithë në mbrojtje të saj, të henen, në orën 17.30, përballë Kryeministrisë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.