Standard.al

Heq dhjamin tek barku, kofshët dhe krahu, ja si ta përgatisni

0

Soda e bukës ka përfitimeve të shumta në shëndet.

Këtu ju mund të zbuloni sesi të përshpejtoni procesin e humbjes së peshës për të arritur qëllimin tuaj edhe më shpejt. Nuk është e vështirë. Sekreti është që të përfshini pak sodë buke në dietën tuaj.

Ja tek është 1 recetë e lehtë që ju mund ta vini në zbatim që nga ky moment:

Sodë buke me lëng limoni

Përbërësit:
½ filxhan çaji me ujë
1 lugë çaji me sodë
½ filxhan çaji me limon

Udhëzime:
Kjo është shumë e lehtë për t’u përgatitur. Merrni një gotë ujë dhe pastaj vendosni pak sodë në të. Trazojeni mirë derisa soda të tretet plotësisht dhe më pas shtoni lëngun e limonit.
Pijeni çdo ditë, 20 minuta para se të konsumoni mëngjesin.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.