Standard.al

Kryedemokrati me plotë bindje: Ja si do ta rrëzojmë Ramën…

0

Kryedemokrati Lulzim Basha, i ftuar në ‘Të Pa-ekspozuarit’, tha se e vetmja mënyrë për të rrëzuar Ramën nga pushteti, është duke shemur të gjitha shtyllat që e mbajnë atë në pushtet.

Sipas tij me vettingun në politikë dhe plani antimafia, opozita do ja dalë që të rrëzojë krimin në pushtet.

‘Që të largojmë Ramën, duhet të shembim të gjitha shtyllat që e mbajnë atë në pushtet, që janë kriminelët dhe oligarkët. Ne duhet të shkatërrojmë sistemin, që janë vettingu politik dhe plani antimafia, që mos lejojmë që taksat e shqiptarëve të merren nga një grup njerëzish’, tha Basha.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.