Standard.al

Shpërthen Vasili: Arta Marku e inkriminuar, nuk heton kryeministrin e paditur në prokurori

0

Kreu i grupit parlamentar te LSI Petrit Vasili permes nje postimi e facebook shkruan se Arta Marku me vetedijen e kamikaxes po shfaqet hapur nje mashe e kryeministrit duke mos e hetuar ate,duke mos e pyetur dhe duke mos e marre te pandehur.

Postimi i plotë:

Arta Marku e inkriminuar, nuk heton kryeministrin e paditur ne prokurori.

Arta Marku me vetedijen e kamikaxes po shfaqet hapur nje mashe e kryeministrit duke mos e hetuar ate,duke mos e pyetur dhe duke mos e marre te pandehur.
Qe ne 11 korrik kryeministri eshte i paditur ne prokurori sepse mashtroi publikisht popullin shqiptar lidhur me audiopergjimin e vellait te ministrit te brendeshem kur ai vete perpara grupit parlamentar te PS deklaroi publikisht:

“Kam marrë mbrëmë përgjigjen e analizës shkencore nga një prej laboratorëve më të mirë në botë. Ajo provë më mjafton për t’ju thënë juve se nuk jemi përpara një prove kompromentuese ndaj ministrit. Jemi përpara një materiali jo autotenik që synon destabilizimin”.
Dosja e dhunimit te detyres te Arta Markut po rritet me shpejtesi marramendese dhe ajo pandeh se ky kryeminister do ti dale ne krah ne diten e saj te hallit.Sa naive e shkreta….Nuk e di qe do te jete thjesht nje kufome me shume ne listen e skeleteve ne sirtarin kryeministrit te kapur nga krimi..

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.