Standard.al

Vizita e ish- eurodeputetës në Shqipëri/ Bogdani: Doris Pack një mike reale e Shqipërisë dhe e PD

0

Ish- eurodeputetja Doris Pack ka zhvilluar këtë të mërkurë një diskutim të hapur në selinë e PD-së nga ku ka hedhur kritika të ashpra për qeverinë socialiste të Edi Ramës. Në këtë takim ka marrë pjesë dhe ish deputeti i PD Gert Bogdani. Bogdani vleresoi viziten e ish- eurodeputetes Doris Pack, ku e quajti si nje mike e Shqiperise dhe e PD.

Deklarata e plotë e Gert Bogdanit:

Doris Pack një mike reale e Shqipërisë dhe e PD. Pse ikën sot të rinjët?                    Politikanët nuk bëjnë atë që të rinjët duan. Nuk ka meritokraci, nuk kanë model. Sot në Shqipëri ka humbur vlera. Strategjia e të majtës shqipare për të nxjerrë intelektualët jashtë Shqipërisë. Po ikën masivisht truri i Shqipërisë. Po kjo i shërben shumë mirë qeverise shqiptare sepse e ka votën shumë më të thjeshtë dhe më e lehtë për tu harruar. Zgjidhja eshte te qendrojme dhe te luftojme. Ringjallja e shpreses për një Shqipëri qe mund te ndryshoje.

Miqte nuk mungojne vullnetin e kemi ndaj mund te ndryshojme.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.