Standard.al

Vasili: Amendimi i ligjit të teatrit, nxjerr jashtë ligjit rilindjen

0

Kreu i grupit parlametar te LSI Petrit Vasili permes nje postimi ne faecbook shkruan se amendimi i ligjit te teatrit, nxjerr jashte ligjit rilindjen.

Postimi i plotë: 

Amendimi i ligjit te teatrit, nxjerr jashte ligjit rilindjen.

Votimi i dekretit te presidentit per teatrin ka vetem dy alternativa:
Votimi pro do te thote rrezim i ligjit.
Votimi kunder me 71 vota do te thote ligji mbetet ne fuqi.
Amendimin e ligjit e ndalon Kushtetuta.
Rilindja me votimin idiot per amendimin e ligjit ne komisionin e veprimtarive prodhuese thjesht nxori veten jashte ligjit.
Rilindja pra doli jashte ligjit se shkeli kushtetuten.
Cdo qendrim,aksion dhe reagim ndaj rilindjes si eshte legjitim si ndaj cdo partije qe ka dale jashte nga babezia e saj per vjedhjen e prones publike.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.